Minigolf Club Mazovia Warszawa

Siedziba klubu :
ul.Sęczkowa 115C
03-986 Warszawa

Biuro: +48 22 868 63 85 T: 501 134 746 T: 603 937 007 T: 502 997 208

Minigolf Club Mazovia Warszawa

Minigolf Club Mazovia Warszawa został założony w kwietniu 2014 roku z inicjatywy Michała Moszoro, Roberta Politowskiego oraz 15 innych pasjonatów tej dyscypliny sportu. Klub szybko stał się jednym z wiodących ośrodków minigolfa w Polsce. Jako jeden z nielicznych wystawia swoich zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych w turniejach organizowanych w kraju. Reprezentanci klubu biorą aktywny udział w rozgrywkach na terenie Niemiec, Włoch, Czech i Łotwy. oraz nasi zawodnicy wielokrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata.

Prezes MCMW, Michał Moszoro, jako jedyny był uczestnikiem wszystkich dotychczasowych Mistrzostw Polski, biorąc udział w 24 edycjach tych zawodów do 2024 roku.

Nasi zawodnicy i ich osiągnięcia:

  • Kategoria juniorów: Fryderyk Rusiecki, trzykrotny Mistrz Polski.
  • Kategoria kobiet: Monika Daniel, która zdobyła 3 tytuły Mistrzyni Polski, obecnie reprezentuje HAGA BGK.
  • Kategoria seniorek: Monika Szczepańska, aktualna Mistrzyni Polski.
  • Kategoria mężczyzn: Marek Zagórski, zdobywca tytułu wicemistrza Polski.
  • Kategoria seniorów: Robert Politowski, trzykrotny Mistrz Polski, oraz Michał Moszoro, trzykrotny wicemistrz Polski.

W 2020 roku drużyna klubowa w składzie Monika Daniel, Michał Moszoro i Robert Politowski zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Minigolf Club Mazovia Warszawa jest inicjatorem i organizatorem corocznego Turnieju Dubletów „DOUBLE MASTERS” we współpracy z Gminnym Ludowym Klubem Sportowym Cis Minigolf Cekcyn i GOK rozgrywanym od roku 2014, a także TURNIEJU HOLIDAY INN JÓZEFÓW OPEN.

Nasi przedstawiciele aktywnie uczestniczą w działaniach mających na celu rozwijanie infrastruktury minigolfowej w Polsce. Działając jako konsultanci, doradzali w rewitalizacji pola typu Felt-B, które powstało przy hotelu Holiday Inn w Józefowie. Michał Moszoro i Robert Politowski mieli duży wkład w stworzenie pola w Parku Rekreacji Rodzinnej w Wawrze.

Klub, pomimo braku własnej infrastruktury, konsekwentnie dąży do tworzenia nowych miejsc do gry. Mamy nadzieję, że te inicjatywy przyczynią się do dalszego rozwoju klubu oraz popularyzacji minigolfa w Polsce.

Minigolf Club Mazovia Warszawa serdecznie zaprasza wszystkich miłośników minigolfa do kontaktu, wspólnej gry i współpracy na rzecz dalszego rozwoju tej dyscypliny.

Zarząd

Michał Moszoro

Prezes

Robert Politowski

Wiceprezes

Marek Zagórski

Wiceprezes

Maciej Moszoro

Sekretarz

Galeria

Pozostałe

Kluby

Skip to content