Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniach 29-30 sierpnia 2015 r. odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Minigolfie. Zawody rozegrane zostały ponownie w Krynicy Morskiej, gdzie znajduje się pierwsze w Polsce pole typu miniaturgolf certyfikowane przez Światową Federację Minigolfa (World Minigolf Federation).

Rozgrywki obfitowały w niespodzianki. Przez pierwsze cztery rundy prowadził zawodnik KS Minigolf Kołobrzeg - Krzysztof Redźko, utytułowany i znany ze swoich sukcesów na innych polach. W rundzie piątej prowadzenie objął Kamil Włodarski, junior z KS Minigolf Krynica Morska, jednocześnie dotychczasowy Mistrz Polski. Do przedostatniej rundy niewiele się zmieniło, choć na drugiej pozycji pojawił się zawodnik Minigolf Club Sopot - Maciej Mikołowski.

Ostatnia, ósma runda spowodowała ogromne zamieszanie w klasyfikacji czołówki zawodników. Kamil Włodarski popełnił kilka błędów, co spowodowało, że zagrał swoją najgorszą rundę w turnieju z wynikiem 40! Poprzednie jego wyniki to maksymalnie 30. W efekcie tych błędów po ostatniej rundzie został sklasyfikowany na pozycji czwartej (open). Krzysztof Redźko, po siódmej rundzie zajmujący pozycję trzecią, również zagrał swoją najgorszą rundę uzyskujący wynik 38, jego poprzednie wyniki mieściły się w 31 uderzeniach. Tutaj zdecydowanie mozna stwierdzić, że przyczyną tego wyniku był tor nr 13 - labirynt, gdzie Krzysztof zagrał 7-mkę. Konsekwencją tego zakwalifikował się w kategorii open na miejscu piątym.

Skutkiem powyższych wydarzeń, oraz oczywiście uzyskania dobrych wyników na pierwszym miejscu pojawili się zawodnicy, którzy zajmowali miejsce II (Maciej Mikołowski) oraz III (Mateusz Miloch - Minigolf Club Sopot). Obaj zawodnicy uplasowali się na pierwszym miejscu z wynikiem 219 uderzeń, w ostatniej rundzie Mateusz nadrobił do Macieja 2 punkty. W efekcie o przyznaniu tytułu mistrzowskiego, zgodnie z regulaminem zawodów, musiała zadecydować dogrywka. Na pierwszych dwóch torach obaj zawodnicy uzyskali wynik 1, co nie wielkim osiągnięciem na pierwszym torze, jednak na drugim (salto) wynik taki nie jest łatwy do osiagnięcia. O przyznaniu tytułu zdecydował trzeci tor gdzie Maciej uzyskał wynik 2, a Mateusz - 3.

Tak więc tytuł Mistrza Polski w kategorii Open w sezonie 2015-2016 wywalczył Maciej Mikołowski, tytuł V-ce Mistrza Polski w kat. Open otrzymał Mateusz Miloch.

Nalezy jeszcze wspomnieć, że podczas zawodów pobity został rekord pola i rekord Polski na polu typu miniaturgolf. Poprzedni rekord pola utrzymujący się od roku 2012 wynosił 22 uderzenia. Obecnie jest on o 1 punkt nizszy dzieku Mateuszowi Miloch, który jest obecnie rekordzistą pól w: Białogórze, Cekcynie, Krynicy Morskiej, Olkuszu, Ostrzycach i Rewalu. Opisane rekordy pól mozna znaleźć tutaj:  http://pzmg.pl/index.php/rekordy-pol.

W związku z opisanymi wydarzeniami, podium w kategorii open zostało zdominowane przez zawodników Minigolf Club Sopot, ponieważ również na trzecie miejsce cichaczem wszedł zawodnik z tego klubu! Jest to z pewnością ogromny sukces naszego klubu sportowego.

Wszystkie wyniki znajdują się na stronie:  http://pzmg.pl/index.php/wyniki-turniejow/2015/69-2015-08-29-30-xvi-mistrzostwa-polski

Władzom Krynicy Morskiej, wszystkim zawodnikom i osobom wspomagającym organizację Mistrzostw serdecznie dziękuję za wsparcie i udział w tych zawodach sportowych.

Poniżej lista utytuowanych zawodników w XVI Mistrzostwach Polski:

Kategoria OPEN:
Imie i nazwisko

Uzyskany tytuł
Maciej Mikołowski Mistrz Polski
Mateusz Miloch V-ce Mistrz Polski
Bogdan Miloch II V-ce Mistrz Polski

 

Kategoria kobiet:
Imie i nazwisko

Uzyskany tytuł
Agnieszka Szymańska Mistrzyni Polski
Dominika Politowska V-ce Mistrzyni Polski

 

Kategoria juniorzy:
Imie i nazwisko

Uzyskany tytuł
Maciej Mikołowski Mistrz Polski
Kamil Włodarski V-ce Mistrz Polski
Mariusz Włodarski II V-ce Mistrz Polski

 

Kategoria mężczyzn:
Imie i nazwisko

Uzyskany tytuł
Mateusz Miloch Mistrz Polski
Krzysztof Redźko V-ce Mistrz Polski
Jan Mehring II V-ce Mistrz Polski

 

Kategoria seniorów:
Imie i nazwisko

Uzyskany tytuł
Bogdan Miloch Mistrz Polski
Robert Politowski V-ce Mistrz Polski
Michał Moszoro II V-ce Mistrz Polski

 

Joomla templates by a4joomla